Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

WOB s.r.o.   prodej  montáž  servis

Úvod

WOB s.r.o.     prodej / servis / montáže

  • Strukturované kabeláže
  • Bezpečnostní systémy
  • Termografie
  • Telekomunikační systémy
Strukturované kabeláže
  • Prodej  / Dodávka
  • Servis / Diagnostika
  • Montáže  

​Optika  -  Optický kabel        

Pro propojení vzdálených datových center a budov se používá optický kabel. V zásadě se používají 3 typy kabelu:

Multimode 50/125
Multimode 62,5/125
Singlemode 9/125
Použitelnost jednotlivých typů kabelů závisí na šířce vidového pásma.

Kabel multimode 62,5/125 se dodává se šířkou pásma 200MHz, což při použití přenosu typu SX umožňuje provozování sítě 1Gbit na vzdálenost 270m. Dříve se dodávaly kabely se šířkou pásma pouze 160MHz, které pracuji v síti 1Gbit na maximální vzdálenost 220m. Pro větší vzdálenost (do 500m) je nutné použít typ přenosu LX. Pro rychlosti 10GBit je kabel 62.5/125 použitelný pouze na velmi malé vzdálenosti (do 33m), pro větší vzdálenosti (do 300m) je nutné použít systém přenosu LX4.
Kabel multimode 50/125 se dodává se šířkou pásma 500MHz, což při použití přenosu typu SX umožňuje provozování sítě 1Gbit na vzdálenost 550m, pro rychlost 10Gbit lze tento kabel v základním provedeni použít do vzdálenosti cca 82m, pro vzdálenost do 300m je nutné použít speciální kabel s vláknem typu OM3. Obdobně jako u 62,5/125 je na delší vzdálenosti možné použít dražší metodu LX4.
Kabel singlemode pracuje na 1Gbit nebo 10GBit podle použité metody vysílání až na desítky km. .
DŮVODY PRO VOLBU OPTICKÉ KABELÁŽE
Vysoká přenosová rychlost, velká šířka přenosového pásma
Pro vlákna 62,5/125 ?m při vlnové délce 850 nm - 1.6 GHz na 100 m
Pro vlákna 62,5/125 ?m při vlnové délce 1300 nm - 5 GHz na 100 m
Pro vlákna 50/125 ?m při vlnové délce 850 nm - 4 GHz na 100 m
Pro vlákna 50/125 ?m při vlnové délce 1300 nm - 6 GHz na 100 m
Nízký útlum
Plná elektromagnetická imunita (bezpečné proti odposlechu)
Menší průměr optického kabelu
Vysoká morální životnost
OPTICKÉ KONEKTORY
Single Mode (SM) Dálkové trasy (WAN), metropolitní sítě (MAN), vysokorychlostní přenosové systémy.
Multi Mode (MM) Lokální sítě (LAN), Optika až na stůl (FTTD), Fibre Channel (FC).
Simplex V propojovacím kabelu je jediné vlákno. Konektor je zakončen samostatně na vlákně.
Duplex provedení pro pár vláken. V některých případech se používá spona, která spojuje oba konektory dohromady.
UKONČENÍ OPTICKÉ KABELÁŽE

Optické vlákno je zakončeno konektorem v optickém PATCHPANELU

Pro budování horizontální kabeláže platí následující základní omezení:

fyzická délka horizontálního kabelu (např. od zásuvky k propojovacímu panelu) nesmí překročit 90m
fyzická délka kanálu (od výstupu aktivního prvku ke vstupu do poč" ítač" e, tzn. fyzická délka horizontálního kabelu plus délky propojovacích kabelů) nesmí překroč" it 100m

Podle kvality přenosové cesty se kanály (přípojky a propojky mezi centry) dělí do následujících tříd (class):
Třída A - do 100kHz
Třída B - do 1MHz
Třída C - do 16MHz
Třída D - do 100MHz
Třída E - do 250MHz
Třída F - do 600MHz
DATOVÉ KABELY CAT.5 U/UTP NESTÍNĚNÉ


POPIS
Kabel CAT.5 U/UTP, 4x2xAWG 24, PVC plášť, modrá barva
Kabel CAT.5 U/UTP, 4x2xAWG 24, PVC plášť, šedá barva
Kabel CAT.5 U/UTP, 4x2xAWG 24, LSOH plášť, modrá barva
Kabel CAT.5 U/UTP, 4x2xAWG 24, venkovní PE plášť, černá barva
PARAMETRY KABELU
Provedení: 4-párový nestíněn˘ kabel
Jádro: měděný drát
Průměr jádra: AWG 24 (0.51 mm)
Vnější plášť jádra: polyethylen (PE)
Průměr žíly: 0.90 mm + 0.05 mm
Stínění: Žádné
Vnější plášť kabelu: PVC (ČSN 50265-1 + ČSN 50265-2-1)
Vnější průměr kabelu: 5.0 mm + 0.3 mm
Použití: 10 Base-T, 100 Base-T, 1000 Base-T, FDDI, ATM
Normy: ISO/IEC 11801: 2. vydání, ČSN EN 50173:2004
ZÁKLADNÍ PŘENOSOVÉ VLASTNOSTI
Odpor smyčky: max. 300 ?/km při 20°C
Izolační odpor: min. 5000 M?*km při 20°C
Max. kapacita vůči zemi: 1600 pF/km
Charakteristická impedance: 100 ? ± 5 % při 1 MHz až 1 GHz
NVP: 0.70c
Instalační teplota: 0 °C ? 50 °C
Provozní teplota: -20 °C ? 60 °C
Maximální namáhání v tahu: 80 N
DATOVÉ KABELY CAT.5 F/UTP STÍNĚNÉ

TOPlist